Як виклеїти наклейку на будь-яку основу?!

Оформлення навчального простору у школах одна з найактуальніших тем сьогодення. Візуальне сприйняття школи відіграє дуже важливу роль у загальному емоційному сприйнятті.

Від цього залежить і психологічний стан учня, його бажання відвідувати школу, якісно виконувати покладені на нього завдання. На цю тему можна говорити ще довго і завзято, але час перейти до діла.

 

У чому ж проблема?

А проблема банальна. Відсутність коштів або ж недостатня їхня кількість, призводить до того, що учителі самотужки як уміють, а скоріше ЯК НЕ УМІЮТЬ, намагаються хоч якось прикрасити те середовище саморобними стендами та іншими підручними матеріалами. Чи є хоч якийсь вихід із ситуації, що склалася?

Відповідь на це читайте далі.

 

Історія мого пошуку.

Я, як художник, у свій час працював у худ. майстрні і всі стенди ми робили на ДВП. А там були варіанти, основу покривали «емульсійкою» або ж виклеювали на неї «ватман» і тоді вже на цій підготовленій поверхні писали, малювали і т.д.

Пізніше з’явилася плівка «ORACAL» - це вже окрема історія. Ми почали її використовувати при виготовленні стендів, поєднуючи з малюванням та наклеюванням фотографій, вирізок із журналів і тому подібне.

Далі прийшов ч/б принтер, за ним кольоровий. Ці пристрої дали свій результат.

Найбільшого ж поширення набрав широкоформатний друк на самоклеючій плівці. І тут, як гриби після дощу, почали утворюватися фірми і пропонувати свої послуги по виготовленню шкільних стендів.

Питань нема, якщо є кошти і бажання, я за те, щоб звернутися до професійних виконавців, до речі я один з них. А що ж робити тим, у кого такої можливості немає?

 

Тоді Вам на допомогу моє бажання поділитися своїм досвідом.

Поділюся маленьким секретом, зараз я працюю над створенням каналу на ЮТУБ, у якому планую на постійній основі розповідати про візуалізацію як таку, різні її види та способи заробітку на ній. Там буде багато цікавої інформації, яку Ви зможете застосувати у своїй практичній діяльності. 

Види основ, придатних для виклеювання наклейки.

Існує одне беззаперечне правило. Для виклеювання плівки підходить будь-яка ідеально гладка основа. Це потрібно запамятати.

А тепер про основи. Існують вже готові і є такі, які потрібно готувати.

Найпростіша основа (і найдешевша) – це ДВП. Колись воно було добре проклеєне, а тепер потребує підготовки. Ні в якому разі не виклеюйте на не підготовлену поверхню, Ви просто знищите наклейку. В ідеалі ДВП спочатку покривають нітролаком. Нітролак швидко (буквально за хвилини) висихає, але якщо є час, краще дати декілька годин.

Що він робить? Він піднімає ворсинки на поверхні ДВП і створює непроникну плівку. Після чого ці ворсинки зашліфовують шліф-шкіркою «нождачкою», гарно протирають і ще раз покривають нітролаком.

Утворюється ідеально гладка поверхня, готова до застосування. Також можна використати у цій підготовці емаль.

НАГАДАЮ. Приміщення, у якому Ви проводите ці роботи, має добре провітрюватися.

На гірший випадок, якщо умови не дозволяють використовувати нітролак або емаль (токсичні і мають різкий запах), на допомогу нам приходить клей ПВА, послідовність дій при його використанні та ж сама.

 

До вже готових основ  під стенди ми можемо віднести:

-         Пластик і його різновиди;

-         Ламіноване ДВП, ДСП;

-         Пластмаса;

-         Скло;

-         Оцинкована бляха

Та інші гладкі поверхні

Усі ці поверхні перед використанням потрібно обезжирити. Найпростіший спосіб – протерти оцтом.

 

Способи виклеювання.

На відео нижче ми розглянули два основних види виклеювання: НА СУХУ ПОВЕРХНЮ та НА ЗВОЛОЖЕНУ МИЛЬНИМ РОЗЧИНОМ.

Суха поверхня – цей спосіб найкраще застосовувати при виклеюванні на пластик (ПВХ) і ще на цупкий картон (якщо Ви вирішили застосувати таку основу). На всі інші поверхні сухим способом, без проблем, можна виклеїти тільки наклейки маленькі за площею. ЗАПАМЯТАЙТЕ. Все, що має довжину сторони більше 30-ти см, краще виклеювати технікою по-мокрому.

Якщо Ви звернули увагу на відео, як важко виконавцю було виклеювати на сухо плівку на стенд з пофарбованої бляхи. По перше, це довго. Розкажу Вам секрет. Був момент, ми подумали, що потрібно буде передруковувати плівку. Погодьтеся, що це не приємно.

По друге. Плівка має здатність деформуватися, і якщо Ви десь хоч трохи сильніше натягнули ніж треба, результат може бути плачевним, або якщо при вирівнюванні помилилися і почали виклейку, переклеїти, у більшості випадків, Вам не вдасться.

Але є позитивний момент. Використовуйте при роботі тільки ламіновану наклейку, це в рази збільшує шанс на якісне виконання роботи.


 

Поверхня, змочена мильним розчином – цей спосіб найкраще підходить людям, у яких мало досвіду у таких видах робіт.

А також всі вище перечисленні види поверхонь, крім ПВХ, мають властивість різкої взаємодії з клеєм з поверхні наклейки, а це фактор ризику…

У відео дуже наглядно і зрозуміло показано як працювати у техніці по мокрому, тому довго на цьому зупинятися не будемо.Єдине скажу, щоб якісно виклеїти плівку на шкільний стенд у цій техніці, потрібно добре зволожити обидві поверхні і мати в своєму арсеналі РАКЕЛЬ або ж хоча б якийсь твердий войлок.Купити ракель в інтернеті зараз не проблема і коштує він  від 100 грн

 

Який же висновок?

А висновок простий. Уміння якісно виклеювати масштабні наклейки на будь-яку поверхню, включаючи і стенди, суттєво допоможе Вам заощадити при роботі над своїми проектами та допомогти іншим.

А, можливо це уміння, стане для Вас не поганим додатковим заробітком, оскільки візуальне сприйняття інформації з кожним днем набирає все більших обертів і стає доступнішим для нас у повсякденній роботі.

А ще, якщо Ви навчитеся самостійно створювати готовий дизайн… Думаю не потрібно довго розповідати про переваги такого вміння.

Друзі, я на цьому вже заробляю давно, виготовляю шкільні стенди і не тільки. Я не боюся ділитися цією інформацією, бо впевнений, роботи вистачить усім.

Хто не готовий вкладати свої знання у ці навички, однаково дасть заробити мені або моїм колегам, буду я про це розповідати чи ні.

Зрештою, у кожного свої пріоритети у житті.

Але, якщо Вам ця тема цікава, підписуйтеся на мій канал:

Ютубканал "ВІЗУАЛ"

В ньому будуть зявлятися дуже і дуже інформативні відео щодо візуального сприйняття оточуючого середовища.

Дякую Вам, що дочитали до кінця. Працюймо разом, друзі !!!