ШІСТЬ ПРИЧИН РОЗПОЧАТИ МАЛЮВАТИ ВЖЕ СЬОГОДНІ

Продовжимо.

Я пишу цю статтю весною 2020 року. Це складний час для всього людства. Сидячи вдома, багато з нас розуміють, що себе чимось треба зайняти.  Настав час зайнятися справами, які ми часто відкладали або й не планували взагалі. Зверніть увагу на творчість, зокрема малювання олівцем.


Дослідження, проведені багатьма ученими у всьому світу доказали, що малювати потрібно усім – БЕЗ ВИКЛЮЧЕННЯ.


Не важливо – є у Вас талант, чи його немає. Є спеціальні знання, чи вони відсутні. Малювання – це своєрідна терапія. Сучасна наука стверджує, що заняття образотворчим мистецтвом не тільки природно для людини, але й дуже корисна звичка.1. Творчість зменшує стрес та відчуття тривоги.

Під час недавнього дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Art Therapy, учені запропонували учасникам зайнятися малюванням. Вже через 45 хв. У людей, які малювали було зафіксовано значне зниження рівня кортизолу – гормону стресу.


Все більшого розповсюдження набуває терапія творчістю, оскільки вона має надзвичайно потужний психологічний вплив. Її використовують при роботі з постраждалими від злочинних дій, з жертвами домашнього насилля, або при роботі людьми, які понесли важку втрату близької людини і т. д.


 

2. Малювання значно покращує роботу головного мозку.

Творчість діє на людину на нейронному рівні. Дослідження, проведені вченими та опубліковані у 2014 році в журналі PLOS ONE, показали, що малювання покращує зв’язки між нейронами головного мозку. Це допомагає людині краще зосереджуватися на предметі і ефективніше засвоювати нові знання.

 


3. Бездумні замальовки на папері допомагають зосередитися.

Не потрібно думати, що користь можна отримати тільки від професійного малювання. Наприклад, Ви сидите на нудній лекції чи нараді, просто візьміть листочок і почніть на ньому замальовувати будь-які каракулі, не зосереджуючись на малюванні.


Куди веде рука, так і малювати, не ставити ніякої цілі. Ви побачите, що таким чином зможе на 30% засвоїти більше інформації ніж якби Ви просто сиділи і слухали.

 
4. Малювання допомагає подолати печаль та смуток.

Зосередженість на малюванні дійсно допомагає забути на якийсь час про проблеми, Якщо Ви хочете відволіктися від важких думок та переживань, візьміть у руки олівець і спробуйте щось намалювати.


Це підтверджує експеримент, з результатами якого можна ознайомитися в журналі Psychology of Aesthetics, Creativity, and the Arts.

 

Суть яка. Його учасникам запропонували подивитися досить важкий (психологічно) фільм «Проєкт Ларамі». Після перегляду учасники експерименту були розділені на дві групи.


Одна група почала обговорювати події фільму, інша ж відправилася малювати пейзаж. Подальше тестування показало, що люди, які почали малювати досить швидко  повернулися у початковий емоційний стан.


Ті ж учасники, що продовжили обговорювати сюжет, ще довго відчували дискомфорт та тривогу.

 


5. Малювання допомагає досягти стану потоку.

Концепція потоку запропонована Міхаєм Чіксентміхайі, визначається як психічний стан, в якому людина повністю занурена в те, чим займається.


Цей стан характеризується діяльним зосередженням, повним залученням і націленістю на успіх в процесі діяльності.


Малювання є одним з класичних способів досягнення цього стану, коли людина не зацікавлена в якійсь конкретній кінцевій меті, але повністю зосереджена на процесі.


 

6. Хочете вирішити проблеми – намалюйте їх.

Учені вже давно помітили, що проблеми, описані на папері, знаходять своє рішення набагато швидше ніж ті, про які ми постійно думаємо і намагаємося їх вирішити, прокручуючи в голові.


Але автори експерименту пішли ще дальше. Вони запропонували учасника намалювати свої найголовніші і найболючіші проблеми.

Результати перевершили всі сподівання експериментаторів. Більша частина учасників заявила, що після проведення арт-терапії їх проблеми здалися їм не такими вже й важкими і навіть подекуди смішними.